Przewóz osób
Paczki i Przeprowadzki

Dni wyjazdu do Danii:
Poniedziałek / wtorek / piątek / sobota
Dni wyjazdu do Polski:
środa / sobota / niedziela

Czy busy Dania nadal kursują?

Niestety sytuacja w Polsce, jak i na świecie nie jest ciekawa. Obecnie w naszym kraju na wirus choruje około 450 osób, a liczba stale rośnie. Epidemia wywołała wiele działań zapobiegawczych ze strony naszego rządu, jedną z nich jest zamknięcie granic. Wiele osób pragnie wrócić do domu w tej trudnej chwili. Dostaliśmy wiele pytań o to, czy busy Dania nadal kursują. Odpowiedź na to pytanie jest trudna i zależna od sytuacji. Każdy piszący się na taki przejazd musi liczyć się z tym, że podróż będzie trwała wiele godzin. Zamknięcie granic spowodowało ogromne korki, z doniesień prasy i telewizji wynika, że mają one nawet 60 kilometrów. Taka długi zator gwarantuje dziesiątki godzin spędzonych na granicy. Ruszyły nawet akcje, które zapewniają jedzenie i picie osobom stojącym w korkach.

Co dalej?

Sytuacja zmienia się niemal z godziny na godzinę. Ciężko jest nam jednoznacznie skazać tor naszych działań. Robimy wszystko, by podróże nadal się odbywały, jednak nasi pasażerowie muszą zdawać sobie sprawę z tego jak obecnie wygląda przewóz osób do Danii oraz co czeka ich po powrocie do Polski. Nie da ukryć się tego, że obecnie każda osoba wracająca z zagranicy musi poddać się przymusowej kwarantannie, co oznacza że 14 dni po powrocie musi spędzić bez wychodzenia z domu. Jest to ciężkie do zrealizowania szczególnie, gdy pogoda za oknem jest coraz lepsza, jednak jest to niezbędne dla zdrowia innych. Dwutygodniowa kwarantanna jest przymusowa a osoby, które podczas niej wyjdą z domu mogą spodziewać się kary nawet w wysokości 30 tyś. złotych.

Kara za nieprzestrzeganie zasad jest wysoka, jednak domowa kwarantanna po powrocie z zagranicy okazała się niezbędna. Przypominamy o tym, że najciężej koronawirus znoszą osoby starsze, właśnie dlatego należy je w szczególności chronić.

Wszystkich zainteresowanych naszą usługą busy Dania zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, dlatego na wszystkie pytania odpowiadamy na bieżąco.